Decyzja zapadła weźmiemy pieska

2022-01-27 08:17:00

Decyzja zapadła weźmiemy pieska


Jak się przygotować?


Jeśli już zapadła decyzja o nabyciu psiaka, musimy się do tego przygotować. 


Co kupić?

  1. Legowisko  - najważniejsze miejsce dla naszego psa
  2. Wygodne miski na karmę i wodę
  3. Akcesoria higieniczne-  kosmetyki i szczotki 
  4. Smycze, szelki i obroże
  5. Dużo zabawek
  6. Karmę                                                                                                             

Natomiast jeśli chodzi o dobór odpowiedniego legowiska, które jest zadaniem najważniejszym, musimy wziąć pod uwagę wielkość i rasę psa.                  

Legowisko dla szczeniaczka powinno być dopasowane do jego wielkości. Należy również zwrócić uwagę na materiał wykonania, żeby zapewnić sobie łatwe czyszczenie. 

Do tego szczeniaczki mają skłonność do obgryzania wszystkiego w swoim zasięgu, dlatego musimy zadbać o to, aby w ich otoczeniu nie było elementów, którymi mogłyby się zadławić.                              


Własny kącik

Drugim ważnym elementem będzie wygospodarowanie kącika z miskami na posiłek i czystą , świeżą wodę. Wielkość misek musimy dobrać do wielkości naszego pupila. 

Najlepiej  sprawdzają się naczynia dość ciężkie, które nie ślizgają się po podłodze, lub miski na stelażu. 

Dobrze też nabyć zmywalną podkładkę pod miski, która ułatwi nam utrzymanie higieny. Od samego początku należy przyzwyczajać malucha do zabiegów pielęgnacyjnych. Oswojony szczeniak łatwo poddaje się kąpieli, szczotkowaniu i przycinaniu pazurków , a jako dorosłe zwierzę nie będzie miał z tym problemów.

Właśnie dlatego musimy wprowadzać dobre nawyki już od samego początku. 

Psia kosmetyczka

W psiej kosmetyczce powinny znajdować się szczotki, grzebyki do                                                           rozczesywania sierści, obcinacz do pazurków, szczoteczka do zębów oraz preparaty            do kąpieli (specjalne szampony dla psów). 


  1. Niektóre rasy psów wymagają regularnego strzyżenia, dlatego można nabyć odpowiednią golarkę dla psa lub zlecić strzyżenie groomerowi.

Akcesoria


Musimy również zadbać  o akcesoria dla naszego czworonoga. Dlaczego? Ważnym elementem życia codziennego będą spacery. Tutaj przyda się smycz, najlepiej o regulowanej długości, oraz odpowiednio dobrane szelki. 


Dlaczego nie obroża? Dla małego szczeniaka może ona nie zdać egzaminu, ponieważ główka pieska może się łatwo wyślizgnąć. 


Należy zadbać również o elementy odblaskowe, aby maluch był widzialny o zmierzchu, podczas spacerów.

Autor:Administrator Sklepu